Ortodontická ordinace

MUDr. Blanky Dvořákové

Léčba

Jak probíhá proces léčby v naší ordinaci

1. Konzultace

Na první návštěvě probereme možnosti léčby, typy rovnátek a předběžnou cenu. S písemným doporučením od zubního lékaře konzultaci hradí pojišťovna (do 21 let). Od 22 let, či bez písemného doporučení, se hradí 500 Kč.

IMG_9830.jpg

2. Vstupní vyšetření

Zhotovíme scan zubů, rentgenové snímky a fotografie zubů a obličeje. Na základě analýzy těchto dat zhotovíme léčebný plán. Vstupní vyšetření, včetně léčebného plánu hradí smluvní pojišťovny (do 21 let). Pacienti od 22 let uhradí 4 500 Kč.

IMG_9804.jpg

3. Léčebný plán

Na třetí návštěvě Vám sdělíme plán léčby, včetně cenového rozpisu. V další návštěvě Vám nasadíme Vámi zvolený typ rovnátek a poučíme Vás o správném čištění a zacházení s rovnátky.

aparatyholka.png

4. Aktivní léčba

S nasazenými rovnátky budete docházet na pravidelné kontroly. S fixními rovnátky každých 6-8 týdnů, s foliovými rovnátky jsou kontroly méně časté. Léčba trvá zpravidla 1-2 roky.

1547826650-INV_ClickIn_jpg.jpg

5. Retence

Ke stabilizaci výsledku léčby je nutné nosit udržovací aparáty. Většinou použijeme snímací aparáty na noc a fixní retainer - tenký drátek na zadní straně zubů. Bez stabilizačních aparátů mají zuby tendenci vracet se do původní polohy před léčbou.

1547826835-iTero_ElementFlex_tabletleft_outcomesim_WhiteBKG.png